متال رنگین پویش

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

اوقات شرعیحاضرین در سایت

ما 3 مهمان آنلاین داریم

Designed by

 

از ميخ پرچ مي توان جهت اتصال دو يا چند قطعه به يكديگر استفاده نمود. به اين منظور بايد در محل اتصال ابتدا سوراخي یکنواخت و دقیق در قطعات ايجاد کرد و پس از آن با استفاده از دستگاه پرچ كن عمليات پرچ كاري انجام گيرد . در انتخاب ميخ پرچ مناسب بايد دقت كافي صورت گيرد تا از بروز اشكالات در كار و اتلاف وقت و هزينه بی مورد جلوگيري شود. در ذيل مواردي كه جهت استفاده صحيح از ميخ پرچ موردنياز مصرف كنندگان است به اختصار توضيح داده شده كه به كارگيري آنها متضمن بهترين نتايج در عمليات پرچ كاري می باشد .

 


1- انتخاب ميخ پرچ مناسب :

  • به علت طيف وسيع اندازه های ميخ پرچ موجود ، انتخاب ميخ پرچ مناسب كه دارای استحكام كافي بوده از اهميت بسزائي برخوردار است . براي دست یابی به بهترین کارایی ، توجه به جنس و قطر ميخ پرچ جهت اتصال محكم قطعات به يكديگر بايد مد نظر قرار گيرد با در نظر گرفتن مقاومت كششي و برشي محصول مورد نظر مي توان ميخ پرچ مناسب را جهت اتصال انتخاب كرد.

 

  • با تعيين استحکام مورد نياز ، تعداد ميخ پرچ و فاصله آنها از يكديگر تعيين مي شود ، در خاتمه با مراجعه به جدول مشخصات فني ميخ پرچ و با توجه به قطر كار مي توان ميخ پرچ مناسب را انتخاب نمود .

  • استفاده از ميخ پرچ سرپهن در مواردي توصيه مي شود كه اتصال بين يك قطعه فلزي با يك قطعه از جنس نرمتر مانند چوب يا پلاستيك مد نظر باشد كه در اين صورت، ميخ پرچ سرپهن به دليل تقسیم فشارهای حاصله که بر سطح وسیعتری انجام می گیرد می تواند از آسيب رسيدن به قطعه نرمتر جلوگيري نماید(که اصطلاحا میخ پرچ واشر سرخود می نامند) چنانچه استفاده از ميخ پرچ معمولي در اين شرايط مد نظر باشد ، توصيه مي شود كه جهت پرچ كاري مناسب از واشر استفاده شود تا از استحکام لازم برخوردار باشد.

  • كوتاه یا بلند بودن بیش از اندازه طول پرچ باعث عدم استحكام كافي اتصال قطعات می گردد.


 

2- قطر سوراخ
يكی ديگر از عوامل تاثير گذار در عمليات پرچ كاري اندازه قطر سوراخ محل پرچ است :

  • چنانچه قطر سوراخ كوچکتر از قطر میخ پرچ باشد ميخ پرچ وارد آن نشده و یا به سختی وارد می گردد كه در نهايت باعث صدمه زدن به قطعات و يا اتلاف وقت مي شود.
  • چنانچه قطر سوراخ از قطر ميخ پرچ ، بزرگتر از حد معمول باشد باعث كاهش دو نیروی برشی و کششی و يا حتي عدم اتصال آنها و هم چنین ایجاد زائدگی میخ در سطح کلاهک پرچ می گردد .